Mysterioso ME 303

Pečlivě navržená konstrukce bass-reflexové ozvučnice svojí tuhostí zaručuje brilantní přenos i těch nejdynamičtějších pasáží. Základní a významnou vlastností reproduktorových soustav ME 303 je věrný zvuk hudebních nástrojů, a jejich široká barevná škála.

Popis

 • Skříň dýhovaná MDF: volitelné druhy dýhy

 • Přední panel: masív

 • Barevné provedení: černá, bílá, třešeň, dub

 • Reproduktor basový: ø 300 mm
  membrána KEVLAR®

 • Reproduktor středový: ø 180 mm
  membrána KEVLAR®

 • Reproduktor výškový: ø 25 mm
  3x neodym horna

 • Rozměry (VxŠxH):
  1100 mm x 380 mm x 550 mm

Specifikace

 • Výkon: 200 / 300 W

 • Citlivost: 94 dB

 • Impedance: 8 Ohm

 • Frekvenční charakteristika:
  20 Hz – 22 kHz  / ±3 dB

Použití

 • Určeny do velkého poslechového prostoru

 • Doporučená poslechová vzdálenost:
  2.5 až 3 m

 • Doporučená poslechová výška:
  osa výškového reproduktoru

Reproduktorové-soustavy ME 303 jsou svojí velikostí určeny do velkého poslechového prostoru.
Pečlivě navržená konstrukce bass-reflexové ozvučnice svojí tuhostí zaručuje brilantní přenos i těch nejdynamičtějších pasáží. Skříň je vyrobena z  vrstvené podýhované MDF. MDF-tlumení-MDF. Vzhledem k celkové hmotnosti je vnitřní konstrukce boxu na rámu z ocelového plechu, do kterého jsou taktéž zakotveny masivní hroty, na kterých celý box stojí. Přední deska je vyrobena z masívu a to skládáním a slisováním pásků dřeva do bloků o síle až 120 mm (basová část) . Velká hmotnost přední desky a boxu tak dokonale eliminuje chvění basového reproduktoru a tak jsou basy naprosto čisté a prokreslené.
Basová část a středo-výšková část přední desky je oddělena štěrbinou, aby se snížil přenos chvění mezi jednotlivými reproduktory po čelní desce.
Několik vrstev nátěrů tlumících materiálů a tlumící vlna v různých komorách vnitřní části boxu výrazně potlačují vnitřní stojaté vlnění a akustickou energii vyzařovanou zadní části membrán reproduktorů. Ocelové hroty s titan-nitridovým povlakem zaručují stabilitu a minimální chvění boxu.

Pečlivě navržená výhybka optimalizuje přenášené pásmo každého z  reproduktorů , tím snižuje jejich zkreslení a umožňuje při poslechu naprosto přesnou lokalizaci jednotlivých nástrojů. Vyrovnaná impedanční charakteristika je předpokladem, že výkonový zesilovač nebude nadměrně zatěžován, což se příznivě projeví na jeho minimálním zkreslení. Výhybka je uložena v podstavci a tak na součástky nepůsobí chvění. Připojovací šroubovací zdířky z velmi čisté mědi jsou galvanicky pozlacené!!! Specielní plochá měděná oka na vnitřní straně terminálu umožňují připájení kabelů s velkým průřezem pro vnitřní kabeláž.

Základní a významnou vlastností reproduktorových-soustav ME 303 je věrný zvuk hudebních nástrojů, a jejich široká barevná škála. Je to zvláště patrné u akustických nástrojů a symfonické hudby. K této vlastnosti velmi přispívá celkový design, který vypracoval Mgr.A. Richard Janoušek.
Oblé hrany znemožňují vznik difrakcí a tím vzniku nežádoucího zkreslení .
Další významnou vlastností, velmi důležitou pro uživatele je to, že reproduktorové soustavy ME 303 hrají stejně kvalitně všechny hudební žánry od moderní elektronické hudby až po hudbu symfonickou.
Velikost , dostatečný výkon a zakázkové provedení měničů dovoluje zvládnout i ty nejtěžší dynamické pasáže jakéhokoliv hudebního žánru.
Soustavy mají jednu vlastnost, která je konstrukčním záměrem a chceme na ni upozornit, protože jsme si jisti, že ji náročnější posluchač velmi ocení. Je to jejich naprosté zmizení v poslechovém prostoru a velký předozadní prostor. Ten vynikne například při poslechu živě nahraných koncertů, při kterých nás přenese do prostoru ve kterém byla nahrávka pořízena.Na dobře nahraných nosičích tak vznikne 3D efekt a některé zvuky jsou tak i za Vámi a kolem Vás.

Galerie

Žádný slovní popis nemůže zájemce přesvědčit o kvalitě repro soustavy tak, jako živý poslech.
Ten Vám rádi umožníme.