Mysterioso ME 253

Pečlivě navržená konstrukce bass-reflexové ozvučnice svojí tuhostí zaručuje brilantní přenos i těch nejdynamičtějších pasáží. Základní a významnou vlastností reproduktorových soustav ME 253 je věrný zvuk hudebních nástrojů, a jejich široká barevná škála.

Popis

 • Skříň dýhovaná MDF: volitelné druhy dýhy

 • Přední panel: masív

 • Barevné provedení: černá, bílá, třešeň, dub

 • Reproduktor basový: ø 250 mm
  membrána KEVLAR®

 • Reproduktor středový: ø 165 mm
  membrána KEVLAR®

 • Reproduktor výškový: ø 25 mm
  2x neodym horna

 • Rozměry (VxŠxH):
  980 mm x 380 mm x 550 mm

Specifikace

 • Výkon: 120 / 200 W

 • Citlivost: 89 dB

 • Impedance: 8 Ohm

 • Frekvenční charakteristika:
  30 Hz – 22 kHz  / ±3 dB

Použití

 • Určeny do středně velkého prostoru

 • Doporučená poslechová vzdálenost:
  2.5 až 3 m

 • Doporučená poslechová výška:
  osa výškového reproduktoru

Reproduktorové soustavy ME 253 jsou svojí velikostí určeny do středně velkého poslechového prostoru.
Pečlivě navržená konstrukce bass-reflexové ozvučnice svojí tuhostí zaručuje brilantní přenos i těch nejdynamičtějších pasáží. Skříň je vyrobena z podýhované MDF. Vzhledem k celkové hmotnosti je vnitřní konstrukce boxu na rámu z ocelového plechu, do kterého jsou taktéž zakotveny hroty, na kterých celý box stojí. Přední deska je vyrobena z masivu a to skládáním a slisováním pásků dřeva do bloků o síle až 120 mm (basová část). Velká hmotnost přední desky a boxu tak dokonale eliminuje chvění basového reproduktoru a tak jsou basy naprosto čisté a prokreslené. Basová část a středo-výšková část je oddělena štěrbinou, aby se snížil přenos chvění mezi jednotlivými reproduktory po čelní desce.
Několik vrstev nátěrů tlumících materiálů a tlumící vlna v různých komorách vnitřní části boxu výrazně potlačuje vnitřní stojaté vlnění a akustickou energii vyzařovanou zadní části membrán reproduktorů. Ocelové hroty s titan-nitridovým povlakem zaručují stabilitu a minimální chvění boxu.
Pečlivě navržená výhybka optimalizuje přenášené pásmo každého z reproduktorů, tím snižuje jejich zkreslení a umožňuje naprosto přesnou lokalizaci jednotlivých nástrojů. Vyrovnaná impedanční charakteristika je předpokladem, že výkonový zesilovač nebude nadměrně zatěžován, což se příznivě projeví na jeho minimálním zkreslení.

Za zmínku stojí připojovací terminál. Jeho kovová miska je odlita ze speciální nerezonující slitiny a nese masivní šroubovací zdířky z velmi čisté mědi pozlacené!!! v síle 7 µm. Šroubovací zdířky jsou na isolátorech z teflonu, jehož dielektrickou kvalitu netřeba zdůrazňovat. Speciální plochá měděná oka na vnitřní straně terminálu umožňují připájení kabelů s velkým průřezem pro vnitřní kabeláž.

Základní a významnou vlastností reproduktorových soustav ME 253 je věrný zvuk hudebních nástrojů i jejich široká barevná škála. Je to zvláště patrné u akustických nástrojů a symfonické hudby. K této vlastnosti velmi přispívá celkový design, který vypracoval Mgr. A. Richard Janoušek.
Oblé hrany znemožňují vznik difrakcí a nežádoucího zkreslení.
Další významnou vlastností, velmi důležitou pro uživatele je to, že reproduktorové soustavy ME 253 hrají stejně kvalitně všechny hudební žánry od moderní elektronické hudby až po hudbu symfonickou.

Velikost, dostatečný výkon a zakázkové provedení měničů dovoluje zvládnout i ty nejtěžší dynamické pasáže jakéhokoliv hudebního žánru.
Soustavy mají jednu vlastnost, která je konstrukčním záměrem a chceme na ni upozornit, protože jsme si jisti, že ji náročnější posluchač velmi ocení. Je to jejich naprosté zmizení v poslechovém prostoru a velký předozadní prostor. Ten vynikne například při poslechu živě nahraných koncertů, při kterých nás přenese do prostoru ve kterém byla nahrávka pořízena. Na některých dobře nahraných nosičích tak vznikne 3D efekt a některé zvuky jsou tak i za Vámi a kolem Vás.

Galerie

Žádný slovní popis nemůže zájemce přesvědčit o kvalitě repro soustavy tak, jako živý poslech.
Ten Vám rádi umožníme.